Aktualizacja WordPress

Kiedy i jak często powinniśmy aktualizować naszego WordPressa

Najprostszą odpowiedzią byłoby „jak najczęściej” na przestrzeni lat ten popularny CMS się mocno zmienił.

WordPress i jego wydania

Na stronie WordPress Polska możemy przeglądać, pobierać wszystkie dostępne wydania. Link do źródeł https://pl.wordpress.org/download/releases

Dlaczego musimy aktualizować WordPress'a

Najważniejszym powodem, dla którego powinno się aktualizować swojego WordPressa to bezpieczeństwo serwisu internetowego. Nie ważne czy jest to serwis dla korporacji, czy porostu niewielki blog. Nieaktualne wtyczki, szablony graficzne czy rdzeń „core” systemu stanowią ogromne zagrożenie ataku hakerskiego lub złapania niechcianego wirusa.

Kolejnym powodem dla którego należy aktualizować naszego CMS-a to często pomijany a bardzo istotny Interpreter PHP

W informatyce 5 lat to bardzo długi okres, przez ten czas może się wiele zmienić i tak w ostatnich latach się dzieje. Obecnie standardem jest wersja PHP 8, o tym wydaniu i jego zaletach można poczytać w wielu artykułach. Na stronie WordPress.org mamy informacje o minimalnych wymaganiach.

Warto zapytać swojego usługodawcę Hostingowego lub sprawdzić jaka wersja Interpreter’a jest możliwa do włączenia..

Nie tak dawno patrząc na oficjalne wydania tego popularnego systemu wystarczyło przeprowadzać aktualizację 2-3 razy w roku, dzisiaj takie postępowanie jest dość dyskusyjne.

Problemy podczas aktualizacji

WordPress od pewnego czasu wprowadził mechanizm automatycznych aktualizacji, nie zalecamy tego rozwiązania. Powodów na dezaktywowanie, zablokowanie automatycznych aktualizacji jest wiele. O ile jest to blog z oryginalnymi motywami lub bardzo dobrze napisanymi ze wsparciem to jest to dobra alternatywa dla blogerów. Pamiętajmy jednak, iż wiele serwisów opartych na WordPresie zostało wdrożonych w wielu firmach jako główne serwisy internetowe często z rozwiązaniami dedykowanymi i dla tych właśnie rozwiązań nie polecamy automatycznych aktualizacji

 

Podziel się tym postem:
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp